Sääntömafian sääntökirjasta

Ydinvoimapalstaa yli viisi vuotta terrorisoineen Sääntömafiaksi nimeämäni joukkion /1/ sääntökirjan mukaan keskustelu aiheesta "(nimimerkin) aamutoimet" on keskusteluiden sääntöjen mukaista. Ne sitten kaiketi Sääntömafian mielestä antaa paremman vastauksen palstan otsikon kysymykseen "Pitäisikö Suomeen rakentaa lisää ysinvoimaa", kuin Sääntömafian poistattama keskustelu "Tshernobyl 27 vuotta", joka nyt on ties monennenko kymmenennen kerran uudelleenkirjoitettuna osoitteeseen /2/.

Suomi24 Keskusteluiden säännöissä on kohta

"Toisten käyttäjien henkilöiden loukkaaminen ja herjaaminen kuuluu myös asiattomaan sisältöön"

Tuota sääntöä Sääntömafia on ryhtynyt urakalla rikkomaan, koska sen viestienpoistatusterrori ei ole johtanut heidän toivomaansa tulokseen, eli ydinvoimavastaisuuden häviämiseen ydinvoimapalstalta. Katson keskustelun aamutoimistani kuuluvan samaan kategoriaan, eikä niillä ole palstan aiheeseen mitään yhteyttä. Valvojat ovat tuosta kuuliaisesti Sääntömafian kanssa samaa mieltä, niinkuin ovat olleet jo yli viiden vuoden ajan, minkä seurauksena palstasta on tullut koulukiusaajien temmellyskenttä. Silti on paikallaan tehdä ilmiantoilmoitus viestistä http://keskustelu.suomi24.fi/t/14429314/stuxnetin-aamutoimet perustelulla

Viestissä on asiatonta toista käyttäjää loukkaavaa ja herjaavaa sisältöä, eikä viestin sisältä vastaa keskustelun aihetta. Tiedoksi @Suomi24 @Aller

- - -

"ohimennen
16.4.2016 14:31

Tuon Stuxnetin, entisen Vastaajan viestejä poistatellaan aivan asiattomasti, ei ihme, että häntä ottaa päähän, se varmaan poistattajan tarkoitus onkin, kyseessä on häiriköivä poistattajatrolli ja kuten tiedetään tälläisistä trolleista, heistä on tutkimusta:

"Tutkimus: Nettitrolli on usein narsisti, psykopaatti tai sadisti

Tutkimus paljastaa trollauksen ja sadistisen käytöksen yhteyden erittäin vahvaksi. Trollin takana näyttää lymyävän myös poikkeuksellisen paljon psykopaatteja ja narsisteja.

Tutkimuksen mukaan nettitrollin takaa paljastuu lähes ihmishirviö."
http://www.iltalehti.fi/digi/2014091918676898_du.shtml

Nimimerkki Vastaaja keskusteli täällä jo paljon ennen tuon poistattajahäirikön tuloa, palstalla oli silloin erittäin asiallisia ja hyvähenkisiä keskusteluita, mukana joitain alan asiantuntijoitakin, nimimerkki Vastaaja ei ollut ongelma, palstan ongelmat alkoivat vasta tuon poistattajatrollin ja häirikön tutlua palstalle jolloin asiallisimmat kirjoittaja pääosin lähtivät palstalta muille foorumeille.

Sama ongelma on ollut myös muilla suomi24:n palstoilla, häiriköt riekkuu, ja moderointi poistele asiaviestejä jolloin palstoille ei jää enään kuin häiriköt, palstat tyhmenevät yksi toisensa perään."
(Keskustelusta http://keskustelu.suomi24.fi/t/14238755/koulukiusaajien-valtaama-palsta )


/1/ (joillakin palstoilla puhutaan poistattajatrolleista, johtuen siitä, että Suomi24 Keskusteluiden sääntöjen mukaisia viestejä poistetaan, kuten täällä Ydinvoima-palstallakin)

/2/ http://keskustelu.suomi24.fi/t/14352295/tshernobyl-27-vuotta
(Ellei linkki keskusteluun toimi, katso josko profiilisivultani http://www.suomi24.fi/profiili/stuxnet löytyisi siihen toimiva linkki)

0

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

        Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
        Ikävä
        66
        2198
      2. Onko kaivattusi

        kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
        Ikävä
        38
        1823
      3. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

        Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
        Maailman menoa
        171
        1440
      4. Viulu vaiennut

        Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
        Suomussalmi
        21
        1414
      5. Kyllä tekee kipeää

        Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
        Ikävä
        21
        1064
      6. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

        Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        73
        1049
      7. Nainen, sellaista tässä ajattelin

        Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
        Ikävä
        161
        1030
      8. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

        Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
        Maailman menoa
        102
        1018
      9. En mä tiedä mitä tapahtuu

        siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.
        Ikävä
        9
        892
      10. Luotatko kaivattuusi?

        Jos et, mistä kiikastaa?
        Ikävä
        73
        872
      Aihe